24.8. 2026
Spoštovani!
Nekatere izmed vas smo pred časom že obvestili o načrtovani izvedbi nacionalne okrogle mize v okviru projekta Erasmus+ Youth IMPACT: Integracija mladih in motivacija za pozitivne dosežke in krepitev zmogljivosti organizacij, ki je sofinanciran s strani Evropske unije v okviru programa Erasmus+ in se osredotoča na krepitev zmogljivosti na področju mladih.
Predvideni termin izvedbe, o katerem smo vas predhodno obvestili, je bil spremenjen. Z veseljem vas vabimo na nacionalno okroglo mizo, ki bo potekala v ponedeljek, 31. 8. 2026, ob 11.00 uri v Knjižnici slepih in slabovidnih Minke Skaberne, Kotnikova ulica 32, 1000 Ljubljana.
Dogodek bo združil predstavnike organizacij, društev in institucij ter druge ključne deležnike, ki delujejo na področju mladih, izobraževanja in zaposlovanja, vključno s predstavniki nacionalnih, regionalnih in lokalnih institucij.
Osrednji namen dogodka je predstavitev ključnih rezultatov projekta Youth IMPACT ter Transnational Bridging Differences Programme Toolkit (BDP Toolkit): praktičnega priročnika za podporo organizacijam pri vključevanju mladih z okvaro vida. Okrogla miza bo hkrati priložnost za izmenjavo mnenj in izkušenj ter razpravo o možnostih za izboljšanje podpore na področju izobraževanja, zaposlovanja in aktivnega vključevanja v družbo.
Po zaključku okrogle mize bo sledila tudi priložnost za neposredno in izkustveno spoznavanje različnih vidikov življenja s slepoto in slabovidnostjo. Udeleženci bodo lahko skozi praktično izkušnjo bolje razumeli vsakodnevne izzive, s katerimi se srečujejo osebe z okvaro vida, ter spoznali nekatere načine prilagajanja in podpore.
Po koncu uradnega dela bo sledilo neformalno druženje in pogostitev.
Program okrogle mize prilagamo pod tem zapisom.
Zaradi lažje organizacije dogodka vas prosimo, da svojo udeležbo čimprej potrdite po e-pošti na tatjana.pustoslemsek@zveza-slepih.si ali po telefonu na številki 01 470 02 57. V primeru dodatnih vprašanj smo vam na voljo na zgoraj navedenem e-naslovu in telefonski številki.
Vabilo lahko posredujete tudi drugim predstavnikom organizacij in institucij, za katere menite, da bi jih tematika lahko zanimala.
Veselimo se srečanja z vami!
Program okrogle mize -projekt Youth IMPACT




















