23.12. 2025
S hvaležnostjo gledamo na leto, ki se izteka. Za to imamo toliko razlogov, ki bi jih želeli deliti z vami. Naj jih na tem mestu navedemo le nekaj:
- Naši spremljevalci so v okviru programa Mreža spremljevalcev za preprečevanje socialne izključenosti slepih in slabovidnih, izvedli preko 5300 ur spremstva;
- Preko 350 ur ste podarili sočloveku v okviru družabništva;
- Skupina, ki na Zvezi prilagaja družabne igre, je našla in prilagodila številne nove igre.
- V okviru programa Mreža spremljevalcev za preprečevanje socialne izključenosti slepih in slabovidnih smo v letošnjem letu usposobili kar nekaj spremljevalcev in tudi spremljevalce slepih in slabovidnih pri smučanju. Pomagali so nam pri izvedbi Dneva na snegu;
- Prostovoljci so otrokom, mladim in družinam podarili preko 2000 ur svojega časa;
- V karting centru v Kranju so slepim in slabovidnim otrokom omogočili, da se preizkusijo v vožnji gokartov. Hvala vam za zaupanje – tako lahko pridobimo dragocene izkušnje!;
- Saša Panič nam je podaril kar 2 tečaja masaže. Hvala vam – tako širimo svoja obzorja in iščemo področja, kjer smo lahko uspešni!;
- Danilo Zimšek nam je podaril odlično predavanje o umetni inteligenci. Hvala vam – tako smo lahko bolje informirani in ozaveščeni!;
- Slepi in slabovidni mladi so se preizkusili za volanom v Centru varne vožnje Vransko. Hvala vam – tako lahko izkušnje pridobivamo v varnem okolju.
To so le nekatere stvari za katere bi vam radi rekli HVALA. Tudi zaradi takšnih ljudi, kot ste vi, so naša življenja polna, zanimiva, pisana – ŽIVA! In tako lepo je, kadar po poti življenja hodimo skupaj.Iskrena hvala vsem še enkrat!




















