04.1. 2022

Ob svetovnem dnevu brajice se bomo v petek, 7.1. 2022 ob 10.00 uri na Zoomu pogovarjali o Pomenu brajeve pisave v današnjem času.

Gosta PKZ ja bosta dddr. Evgen Bavčar in Rok Janežič.
Dddr. Evgen Bavčar je filozof, fotograf in borec za pravice slepih, tudi sam slep. Živi in dela v Parizu.
Rok Janežič je diplomirani zgodovinar in slovenist, samozaposleni lektor, ki vsakodnevno uporablja brajevo pisavo.
Kavico bo povezoval Dušan Brešar Mlakar.

Zoom kavico bomo zaključili z žrebanjem nagrad v okviru akcije STO IZLETOV PO SLOVENIJI BREZ AVTOMOBILA.

Med tistimi, ki so nam poslali opise izletov, bomo izžrebali 5 srečnežev, ki bodo prejeli eno od nagrad:
1. nagrada: Polet z balonom za 2 osebi
2. nagrada: Teden dni počitnic v apartmaju Zveze v Dolenjskih toplicah
3. nagrada: Vstopnica za celodnevno kopanje + kosilo v Termah Olimia za 2 osebi
4. nagrada: Družinska vstopnica za Postojnsko jamo
5. nagrada: Monopoly Slovenija; prilagojen za slepe

Povezava do dogodka:
Meeting ID: 662 490 3847 Passcode: 917593

Na fotografiji je oseba, ki drži skodelico kave in bere knjigo

Vse prejšnje »kavice« si lahko ogledate:

Za tiste, ki imate težave s prijavo, bo na voljo pomoč po telefonu na številki: 01 47 00 250 (Rok) in sicer med 9.00 in 10.00, torej pred začetkom. Upamo, da se boste lahko prijavili vsi, ki si to želite.

Vprašanja in predloge, ki vas zanimajo v zvezi s petkovimi Zoom kavicami lahko pošljete na dusan.bresar@zveza-slepih.si .

Projekt INFORMATIZACIJA ZDSSS

Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije skupaj s partnerjema MDSS Celje in Kranj izvaja projekt Informatizacija ZDSSS , ki ga sofinancira Minisrstvo za javno upravo iz Sklada NVO.

Več informacij o projektu

logotip Ministrstva za javno upravo