08.7. 2021

Vsak človek je zase svet,
čuden, svetal in lep
kot zvezda na nebu …
(Tone Pavček)

Zvezo društev slepih in slabovidnih Slovenije je pretresla novica o izgubi svoje častne članice gospe Zore Tomič.
V svoji bogati poklicni poti je na različnih položajih še posebej izražala skrb za slepe in slabovidne, njihovo delo, izobraževanje in usposabljanje. Vedno je zagovarjala posebno skrb za invalide pri doseganju njihove enakopravne vključitve v družbo. Ohranili jo bomo v trajnem spominu. Naj ji bo lahka slovenska zemlja.

Fotografija častne članice ZDSSS, Zore Tomič

Matej Žnuderl, predsednik ZDSSS