16.7. 2021

Sporočamo vam informacijo v zvezi z vnovčitvijo novih bonov izdanih za l. 2021.

Na podlagi Zakona o interventnih ukrepih za pomoč gospodarstvu in turizmu pri omilitvi posledic epidemije covid –19, ki ga je Državni zbor RS sprejel 7. 7. 2021 in je bil objavljen v Uradnem listu RS, št. 112/21 z dne 13. 7. 2021 ter velja od 14. 7. 2021, je uzakonil nov ukrep pomoči podjetjem – bon za izboljšanje gospodarskega položaja na področju gostinstva, turizma, športa in kulture.

Kot že samo ime ukrepa nakazuje, bon je namenjen izboljšanju gospodarskega položaja podjetij, katerih glavne dejavnosti sodijo v področja gostinstva, turizma, športa in kulture.

Zvezina glavna dejavnost je dejavnost invalidskih organizacij 94.991, iz česar izhaja, da v domovih oddiha ZDSSS ni mogoče koristiti novih bonov 2021.

Še vedno pa je mogoče koristiti turistične bone iz preteklega leta, do konca letošnjega leta.