04.1. 2021

V knjižnici smo 23.12. 2020 dobili prav posebno darilo. Na pobudo dr. Sabine Šegula ter Petra Ribiča v knjižnici stoji smrekica, ki jo krasijo božični okraski, taki ki letos krasijo Vatikan. Izdelani so iz slame in lesenih oblancev. Skupaj z nečakinjo Saro in Majo nas je dr. Sabina Šegula obiskala v knjižnici ter okrasila našo smrekico. Da si bomo lažje predstavljali, kako je v Vatikanu okrašena 30 m smreka nam je podarila primer repatice ter šesterolista. Okraski, ki krasijo smrečico v knjižnici so taki, da jih lahko naši člani tudi potipajo. Z Dr. Sabino Šegula se bomo pogovarjali v petek 8.1. 2021 ob 10 uri. To bo prva letošnja Zoom kavica.

Na fotografiji je oseba, ki drži skodelico kave in bere knjigo
Povezava:
https://us02web.zoom.us/j/84823458038?pwd=T1hBN05HaDltSE5TTUN5VTNCRXorQT09
Meeting ID: 896 8339 0315
Passcode: 493030

Hkrati vas vas obveščamo, da bo naslednji teden petkova Zoom kavica posvečena osebni asistenci, saj je do 25. 1. 2021 v medresorskem usklajevanju (predlog predpisa) zakon o spremembah in dopolnitvah zakona o osebni asistenci. Pogovarjali se bomo z gospodom Branetom Butom. Informacije o »osebni asistenci« dobite na povezavi: https://e-uprava.gov.si/drzava-in-druzba/e-demokracija/predlogi-predpisov/predlog-predpisa.html?id=12136

Vprašanja in predloge, ki vas zanimajo v zvezi s predlogom »zakona o osebni asistenci«, lahko pošljete na dusan.bresar@zveza-slepih.si . Na ta naslov lahko pošljete tudi mnenja in ideje za petkove ZOO kavice.


logotip 100-letnica ZDSSS
Prijava v EIS
DOBRODELNOST

logotip 100-letnica ZDSSS

Nič vas ne stane, da ste dobrodelni. Del odmere od dohodnine lahko namenite slepim in slabovidnim.
Več informacij

KNJIŽNICA SLEPIH IN SLABOVIDNIH MINKE SKABERNE

logotip Knjižnice slepih in slabovidnih
Počitniške kapacitete

fotografija gradiča na Okroglem
100 izletov po Sloveniji

fotografija poti po gozdu
eBralec – sintetizator govora

logotip eBralec
REVIJA RIKOSS

logotip revije Rikoss
Luč v temi

logotip oddaje Luč v temi Že več kot četrt stoletja vsako drugo nedeljo ob 19. uri na Radiu Ognjišče oddaja o življenju in delu slepih in slabovidnih, ki jo pripravlja in vodi naša članica Sonja Pungertnik
PSI VODIČI

Sklep o kriterijih za dodelitev psa vodiča slepih: SKLEP Pravilnik o vsebini preizkusa psa vodiča slepih: PRAVILNIK
SOFINANCERJI

Programe in delovanje sofinancirajo:

logo FIHO

logo Ministrstva za kulturo

logo Ministrstva za delo

logo Mestne občine Ljubljana
SPLETNA STRAN JE DOSTOPNA VSEM

logotip IZVD
Sledite nam