10.12. 2019

Nič vas ne stane, če ste dobrodelni!

Zakon o dohodnini (ZDoh-2) vam omogoča, da lahko del svoje dohodnine (do največ 0,5 %) dobrodelno namenite nevladnim organizacijam, ki opravljajo splošno koristne dejavnosti v javnem interesu. Med upravičenci, ki jim je mogoče nameniti del dohodnine je tudi Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije (davčna št: 62736299).
Takšna donacija vas ne stane nič, saj gre teh 0,5 % sicer v proračun.
Davčni urad upošteva vašo zadnjo veljavno zahtevo, ki jo od vas prejme do 31. decembra tekočega leta.

Kako to storite?

Davčni zavezanec lahko poda zahtevo za namenitev dela dohodnine na naslednje načine:

1. prek sistema eDavki
  2. izpolnite obrazec in ga natisnite ter pošljite na svoj finančni urad
  3. ustno na svoji izpostavi finančnega urada.

Hvala vsem, ki podarjate del dohodnine Zvezi društev slepih in slabovidnih Slovenije.