08.12. 2016

Še do konca leta imamo vsi davčni zavezanci in zavezanke možnost, da do pol odstotka odmerjene dohodnine namenimo za dobre namene. Med upravičenimi prejemniki je tudi Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije (ZDSSS), najstarejša invalidska organizacija pri nas, ki je letos slavila že 96 let obstoja in delovanja. ZDSSS izvaja številne programe in projekte za lažje ter enakopravnejše vključevanje slepih in slabovidnih v družbo. Tako, recimo, pomaga slepim in slabovidnim otrokom in njihovim družinam, slepim in slabovidnim odraslim pa zagotavlja spremljevalce za nujna vsakdanja opravila, kot so na primer obiski zdravnika. Knjižnica, ki deluje v okviru ZDSSS, prilagaja knjige in časopise v dostopne oblike (zvok, brajica itd.). Kljub temu da zaradi staranja prebivalstva in drugih dejavnikov število ljudi s težjimi okvarami vida skokovito narašča, pa se sredstva za financiranje in izvajanje programov za slepe in slabovidne vsako leto zmanjšujejo.

Prosimo vas, da letos del odmere dohodnine namenite Zvezi društev slepih in slabovidnih Slovenije ter s svojo gesto podprete naše delo. S tem ne boste plačali nič več, le pol odstotka od plačane dohodnine boste preusmerili v pomoč državljanom, ki so deloma ali v celoti izgubili vid.

Postopek za odmero dela dohodnine poteka v naslednjih korakih:
1. natisnite obrazec, ki ga najdete spodaj;
2. obrazec izpolnite in ga podpišete ter
3. pošljete ali osebno odnesete na pristojni davčni urad.

Podrobnejše informacije o odmeri dela dohodnine lahko najdete na www.dobrodelen.si.

Hvala za vašo podporo!

Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije

Obrazec: Odmera dela dohodnine v dobrodelne namene