06.11. 2020

Ob 100-letnici organiziranega delovanja slepih in slabovidnih na Slovenskem Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije izdaja nov Vodnik po pravicah in ugodnostih slepih in slabovidnih oseb, ki izhajajo iz slovenske zakonodaje.

V vodniku so zajeta določila vseh veljavnih zakonov oz. predpisov do 15. septembra 2020. Izdaja se kot brošura in v elektronski obliki.

Vodnik je zelo koristen slepim in slabovidnim pri uveljavljanju njihovih pravic in ugodnosti, prav tako pa tudi vsem, ki se srečujejo s slepimi in slabovidnimi osebami.

Vodnik po pravicah in ugodnostih slepih in slabovidnih- pdf
Vodnik po pravicah in ugodnostih slepih in slabovidnih -word

Projekt INFORMATIZACIJA ZDSSS

Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije skupaj s partnerjema MDSS Celje in Kranj izvaja projekt Informatizacija ZDSSS , ki ga sofinancira Minisrstvo za javno upravo iz Sklada NVO.

Več informacij o projektu

logotip Ministrstva za javno upravo