19.11. 2014

Vabimo vas na strokovni seminar o urejanju dostopnosti urbanega prostora za slepe in slabovidne s poudarkom na talnem taktilnem vodilnem sistemu (TTVS), ki bo potekal v sredo, 19. 11. 2014, od 9.30 dalje v Veliki sejni dvorani Mestne hiše, Mestni trg 1, 1000 Ljubljana.

Strokovni seminar organizirajo Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije, Mestna občina Ljubljana in Zavod DOSTOP.

Samostojno gibanje v prostoru je za večino ljudi nekaj samoumevnega, slepim in slabovidnim pa predstavlja veliko večji izziv. V Sloveniji je v zadnjem času opaziti povečanje dejavnosti, ki naj bi izboljšale dostopnost do prostora in informacij za slepe in slabovidne. Odgovorni na občinah se pomena dostopnosti vedno bolj zavedajo in za to kažejo vedno večje zanimanje. Reševanje dostopnosti za slepe in slabovidne pa zahteva veliko strokovnih znanj.

Na seminarju bodo predavatelji predstavili, kako z najmanj stroški najučinkoviteje rešiti problem dostopnosti za slepe in slabovidne ter pri tem upoštevati tudi druge skupine ljudi s posebnimi potrebami. Udeleženci bodo seznanjeni s tem, kje dobiti informacije o rešitvah, ki pogosto zahtevajo tesno sodelovanje različnih strok (prostorsko načrtovanje, oblikovanje, informatika, izobraževanje), kako pristopiti k načrtovanju taktilnih oznak ter kako organizirati izvedbo in vzdrževanje taktilnih oznak, da sistem dobro deluje.

Udeležba na seminarju je brezplačna. Vljudno vas prosimo, da zaradi omejenega števila mest svojo prisotnost potrdite najpozneje do petka, 14. 11. 2014, po e-pošti na polona.car@zveza-slepih.si ali telefonu 01 470 02 44.