25.9. 2014

v petek 3. oktobra, bo ob 18. uri v Galeriji Kresija, Stritarjeva ulica 6, Ljubljana odprtje razstave IGNORANCA = TEMA = OVIRA, ki jo bo odprl Zoran Janković, župan Mestne občine Ljubljana.

Na dan odprtja, ob 17.00 uri vabljeni na okroglo mizo z naslovom
»Kakovostno oblikovan in dostopen prostor je temeljna pravica nas vseh«.
V soboto, 4. oktobra 2014, od 11. do 12.30 ure pa ste vabljeni na dogodek, na katerem bomo opozarjali na (NE)DOSTOPNOST JAVNEGA PROSTORA slepim in slabovidnim. Vabljeni pred Galerijo Kresija na Stritarjevi ulici 6, kjer bo za zainteresirane obiskovalce organiziran voden sprehod z belimi palicami in prevezami.
Odprte hiše Slovenije so del mednarodne mreže Open House Worldwide, ki deluje že v 23 mestih po celem svetu, s čimer nastaja največji globalni arhitekturni festival, ki dosega več kot milijon ljudi. Najširši javnosti ponuja brezplačne oglede nadpovprečno dobre arhitekture in prostorskih ureditev. Pobuda ‘Odprte hiše’ vabi vsakogar, da raziskuje in razume vrednote dobro oblikovanega prostora. Več o Odprtih hišah si lahko preberete na povezavi:

www.odprtehiseslovenije.org/

IDEJA, ZASNOVA IN POSTAVITEV RAZSTAVE
Ana Struna Bregar – Lenka Kavčič – Kristina Dešman
Odprte hiše Slovenije® / AFRONT Zavod za prostorsko inovativnost
v sodelovanju z:

– Svetom za odpravo arhitekturnih in komunikacijskih ovir MOL (SOAKO MOL),
– Zvezo društev slepih in slabovidnih Slovenije,
– Zvezo društev gluhih in naglušnih Slovenije
– Zvezo paraplegikov Slovenije,
– Geodetskim inštitutom Slovenije.